wtorek, 9 października 2018

Recenzja ekspresu do kawy Philips 5000 LatteGo

Wszystkich wielbicieli kawy zapraszam na recenzję ekspresu. Model który posiadam, to Philips 5000 LatteGo. Jest to ekspres o małych gabarytach przez co idealnie nada się zarówno do tych mniejszych jak i większych kuchni. Piękny design w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy dopasuje odpowiedni kolor do wystroju swojego wnętrza.


Obsługa

Obsługa ekspresu jest banalnie prosta, ekspres jest bardzo intuicyjny. Przycisk włączający/wyłączający ekspres oraz 6 przycisków do obsługi urządzenia. 
Na panelu głównym mamy możliwość w szybki sposób przyrządzić cztery rodzaje kaw. Dodatkowo znajduje się przycisk, dzięki któremu ustawimy intensywność kawy oraz wejdziemy do menu, w którym występuje więcej funkcji. 
Wybierając menu mamy następujące możliwości:
- START QUICK CLEAN
- COFFEE TEMP 
- STANDBY
- DISPLAY CONTRAST 
- WATER HARDNESS
- AQUACLEAN FILTER
Po naciśnięciu przycisku "Menu" na ekranie pojawiają się dwie możliwości:Menu oraz Napoje (Drinks). Wchodząc w opcję napojów, znajdziemy tam:
- CAFE AULAIT - kawa
- AMERICANO 
- HOT WATER - gorąca woda, bardzo fajna opcja, jeśli chcemy zaparzyć herbatę,
- MILK FROTH - spienione mleko. Ta opcja zapewne ucieszy nie tylko dużych jak i małych domowników ;-)   


Komunikaty 


W urządzeniu występuje kilka komunikatów, dzięki którym nie musimy co chwilę sprawdzać, czy nasz ekspres potrzebuje dodatkowego ziarna, wody czy też opróżnienia z fusów. Komunikaty na wyświetlaczu występują w formie obrazków, dzięki czego w bardzo fajny sposób informują nas o potrzebie wykonania danej czynności. 
Poniżej kilka przykładów, jak w prosty sposób odczytać komunikaty:
1. Brak ziarna- jak już wcześniej wspomniałam, komunikaty w formie obrazka są bardzo czytelne, dzięki czemu bez trudu rozumiemy czego w danej chwili wymaga od nas #Philips5000 ;-). Aby komunikat zniknął wystarczy otworzyć pokrywkę znajdującą się po prawej stronie, następnie ściągnąć klapkę dzięki której świeże ziarna kawy nie wietrzeją a na końcu dosypać naszą ulubioną pełnoziarnistą bądź mieloną kawę.
Dodatkowo w zbiorniku na ziarna znajduje się pokrętło dzięki któremu możemy ustawić grubość zmielonego ziarna. 
2. Brak wody- Aby komunikat zniknął wystarczy otworzyć pokrywkę znajdującą się po lewej stronie, następnie wyciągnąć pojemnik na wodę, nalać odpowiednią ilość wody z kranu (maksymalna ilość w zbiorniku została zaznaczona poprzez napis MAX) następnie włożyć z powrotem zbiornik z wodą do ekspresu. Dlaczego należy wlewać wodę z kranu, o tym wszystko Wam opiszę w kolejnym podpunkcie.


AquaClean Filter 

O tym, że ekspres jest bardzo innowacyjny pisałam już na wstępnie. Natomiast w tym podpunkcie przedstawię Wam na to kolejny dowód. Filtr AquaClean, który umieszczamy do zbiornika z wodą pozwala nam na delektowanie się naszą ulubioną kawą jeszcze bardziej dzięki oczyszczonej wodzie. Dodatkowo nie tylko my będziemy szczęśliwi, także nasz ekspres zachowa dłuższą żywotność. 

Proces czyszczenia

Czyszczenie ekspresu jest bardzo proste, zarówno te wewnętrzne jak i zewnętrzne. Urządzenie po każdym przygotowaniu naszej ulubionej kawy oczyszcza się automatycznie, dzięki czemu każdy z wybranych przez nas napojów smakuje dokładnie tak, jak powinien. Dodatkowo możemy sami włączyć opcję szybkiego czyszczenia, która znajduje się na pierwszej możliwej opcji pod dwukrotnym wyborem menu. Jeśli potrzebujemy wyciągnąć fusy, o których informuje nas graficzny komunikat na panelu głównym czy też wylać nadmiar wody/kawy, który wleciał do tacki podczas czyszczenia automatycznego wystarczy wysunąć dolną podstawkę, następnie wylać bądź wyrzucić fusy. Swoją drogą, fusy gromadzą się w bardzo fajny sposób, w postaci ściętego poziomo walca. Jeśli ktoś jest miłośnikiem pelengów przyrządzonych w domowym zaciszu i wykorzystuje do tego zaparzone ziarna zmielonej kawy, na pewno będzie zachwycony. 
Karafka LatteGo dzięki swojej innowacyjności nie posiada żadnych rurek, wężyków a co za tym idzie, problem z problematycznym czyszczeniem przestaje być problemem. Można ją czyścić zarówno pod zlewem jak i w zmywarce. 

Karafka LatteGo 


Karafka bądź zbiorniczek na mleko, nazwa jak kto woli zaprojektowany w bardzo przemyślany sposób. Ten kto sporządza kawę z mlekiem w domu czy też w pracy bardzo dobrze wie, jak ciężko czyścić rurki, wężyki, którymi wlewane jest mleko do naszego ulubionego kubka. Tutaj taki problem nie występuje. Oprócz braku zbędnych wężyków, pojemniczek na mleko możemy przechowywać w lodówce, bez konieczności przelewania go do innego naczynia :-) Dzięki LatteGo mleko jest bardzo mocno spienione a nasza ulubiona kawa smakuje nam jeszcze bardziej, aż chce się sięgać po kolejną! :-) 

Smak kawy

Jestem miłośniczą kawy z mlekiem- Latte Machiato w szczególności skradło moje serce, ale i nie tylko moje ;-) Jeśli chcecie zobaczyć jak przyrządzam moją ulubioną kawę, czy też pokazuję funkcje znajdujące się w panelu głównym wyświetlacza zapraszam na krótki filmik
Dodam, że jest to moje pierwsze nagranie i bardzo się stresowałam, co chyba widać, montaż również mój ;-) Przyjmę każdą krytykę i obiecuję systematyczne efekty przy kolejnych wideo recenzjach. 

12 komentarzy:

 1. Chyba rozważę zakup podobnego :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem miłośniczką espresso, ale i cappuccino często lubię wypić :)
  Taki ekspresik na pewno bym polubiła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już od bardzo marzy mi się taki ekspres, super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdybym była kawoszem, to bym może zwróciła na niego uwagę.

  Pozdrawiam,
  http://tamczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. A czy moze Pani napisac jakie proporcje robi pani przy kawie capucino 250 ml raz late poniewaz gdy zwiekekszylam nie smakuje tak jak w orginale.

  OdpowiedzUsuń
 6. Poprosiłam męża, by na święta współnie kupić sobie prezent! ;-) Uwielbiam takią kawkę prosto z expressu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Powiem szczerze, że to bardzo pomocna recenzja. Ja też właśnie szukam idealnego ekspresu ciśnieniowego i powiem, że pomyślę nad tym modelem, bo moze być w naszym domu idealny. Przeglądam też jednak jeszcze inne oferty na stronie https://www.oleole.pl/ekspresy-cisnieniowe,_Philips.bhtml Może wpadnie mi coś w oko.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem pod wrażeniem. Bardzo fajny wpis.

  OdpowiedzUsuń