niedziela, 17 września 2017

#Affdays with Ceneo.pl

Równo tydzień temu wspólnie z Agnieszką (Okiemdziewczyn) uczestniczyłyśmy w wydarzeniu AffDays with Ceneo. Dowiedziałam się o nim od Agnieszki, był to tak naprawdę spontan, gdyż zapisałyśmy się na nie ok 1,5 tygodnia przed eventem. Nigdy wcześniej nie byłam na tego typu spotkaniach. W związku z tym, iż bloga prowadzę tak naprawdę od początku roku, postanowiłam zaczerpnąć cennych porad i się na nie wybrać ;-) 
Zaczynając od początku, Aff Days with Ceneo jest to druga edycja wydarzenia przeznaczonego dla affilantów, miała ona miejsce dnia 09.09.2017 w budynku siedziby Ceneo we Wrocławiu.
Na wydarzenie wybrałam się wspólnie z Agą (jak już wcześniej wspominałam), na wstępie odhaczyłyśmy się na liście, dostałyśmy identyfikatory, po czym napiłyśmy się przepysznej kawy ;-)
 Po porannej kawie przyszedł czas na zajęcie wygodnego miejsca, następnie w słuchanie się w prezentacje wygłaszane przez Prelegentów.

Harmonogram wydarzenia:

9:00-9:30 Powitalna kawa i rejestracja uczestników
9:30-10:15 The international view on performance marketing- Derek Freer
10:15-11:00 SEO bez wysiłku. Jak zoptymalizować stronę w jedno popołudnie- Piotr Węgrzyk Ceneo.pl
11:00-11:45 Jak zbudować lojalną społeczność?-Dawid Tymiański Ceneo.pl
11:45-12:15 Przerwa na kawę
12:15-13:00 Moc YouTube'a: Jak skutecznie wykorzystać ekosystem Google do promocji kanału?- Kamil Glenszczyk Google
13:00-13:45 Jak współpracować z markami- czyli co robić, żeby marki wybrały właśnie Ciebie?- Elwira Rogoda Jak ona to robi
13:45-14:45 Lunch/ obiad
14:45-15:30 Zarabianie na blogu. Jak dobrze zacząć, by źle nie skończyć- Tomek Tomczyk JasonHunt
15:30-16:15 Monetyzacja powierzchni reklamowej oczami domu mediowego- Łukasz Matyński Media Choice 
16:15-16:30 Przerwa kawowa
16:30-17:00 Nowości w PP Ceneo, Zakończenie- Sławomir Kwiecień Ceneo.pl

Prezentacje przeprowadzone były raczej według harmonogramu, w połowie lekko się przestawiło, jednak wszyscy zmieścili się zgodnie z czasem. Częstsze przerwy na kawę/przekąskę pozwoliły na wyprostowanie nóg oraz większe skupienie w trakcie kolejnych wygłoszeń :-) 


The international view on performance marketing- Derek Freer

Pierwszy wykład wygłoszony przez Derek Freer odbył się w języku angielskim. Jego tematyką było międzynarodowe spojrzenie na marketing efektywności.

 SEO bez wysiłku. Jak zoptymalizować stronę w jedno popołudnie- Piotr Węgrzyk

Następnie głos zabrał Piotr Węgrzyk, który opowiadał o SEO. Po krotce czym jest SEO? Jest to optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki, której celem jest osiągnięcie jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce. Wykład był bardzo ciekawy, dzięki czemu mogłam zanotować dużo cennych informacji. 
... nie zabrakło krótkiej przerwy, podczas której wspólnie z Agnieszką przetestowałyśmy wiszące fotele oraz spróbowałyśmy przepysznych muffinów ;-)

Jak zbudować lojalną społeczność?-Dawid Tymiański

Po krótkiej przerwie nastąpił czas na kolejny wykład. Tym razem Dawid Tymiański przedstawił nam kilka cennych rad, bez których nie obejdzie się jeśli chcemy być dobrzy, w tym co robimy. Przede wszystkim należy pamiętać, aby być regularnym w tym co się robi, należy również pamiętać, za często nie koniecznie idzie w parze z czymś treściwym, dobrym.

Moc YouTube'a: Jak skutecznie wykorzystać ekosystem Google do promocji kanału?- Kamil Glenszczyk

O Mocy YouTube'a kilka słów powiedział nam Kamil Glenszczyk, jako że nie jest to moja dziedzina, ponieważ prowadzę tylko bloga, nie wgłębiałam się przesadnie w przekaz, w celu wykorzystania tego w moich działaniach. Nie mniej jednak wykład był bardzo interesujący, sądzę, że wielu youtuberom, vlogerem cenne rady przydadzą się w dalszej realizacji.

Jak współpracować z markami- czyli co robić, żeby marki wybrały właśnie Ciebie?- Elwira Rogoda

Elwira Rogoda przedstawiła nam na swoim przykładzie, w którym momencie osiągnęła przełom na swoim blogu odnośnie współprac. Warto zapamiętać, jeśli to my chcemy napisać jako pierwsi do marek, powinniśmy przedstawić im plan na konkretne działanie, współpracę.

Zarabianie na blogu. Jak dobrze zacząć, by źle nie skończyć- Tomek Tomczyk 

Bardzo ciekawe przemówienie zaprezentował Tomek Tomczyk. Jak ważna jest zakładka do współpracy, która nie musi być ładna, ważne aby pojawiły się w niej cenne informacje, przedstawione w przejrzysty sposób.

Monetyzacja powierzchni reklamowej oczami domu mediowego- Łukasz Matyński

Jedną z ostatnich prezentacji była tematyka Monetyzacji powierzchni reklamowej zaprezentowana przez Łukasza Matyńskiego z domu mediowego MediaChoice, Łukasz powiedział między innymi kilka słów o współpracach pomiędzy marką a blogerem, oraz jak powinna wyglądać skuteczna oferta handlowa.
 Ostatnim wygłoszeniem podczas wydarzenia była prezentacja dotycząca  Nowości w PP Ceneo, którą poprowadził Sławomir Kwiecień. Podczas której dodatkowo nawiązał do kończącej się akcji organizowanej przez Ceneo.pl oraz finale #rekordowamiska2017, mająca zebranie jak największej ilość karmy dla zwierząt przebywających w wybranych polskich schroniskach.

21 komentarzy:

 1. Wow świetna sprawa, z pewnością wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałaś

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się dowiedziałam o tym wydarzeniu za poźno i niestety nie było już wolnych miejsc, ale z tego co widzę było fantastycznie :-) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Co by nie powiedzieć prezentacja na dużą skalę,mają rozmach a i ty sporo się dowiedziałaś i chyba nieźle bawiłaś... W moich stronach niestety nikt takich rzeczy nie organizuje... Miłego dnia życzę i zapraszam do siebie stasiekgorny.blogspot.com Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że spotkanie udane. :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow świetne takie spotkanie i bardzo interesujące tematy ;)
  Pozdrawiam!
  moda-naszym-swiatem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe spotkanie - chętnie sama bym na takie się wybrała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej zazdroszczę przemówienia Tomka ;) Świetne spotkanie i relacja.

  OdpowiedzUsuń
 8. Musiało to być bardzo ciekawe wydarzenie. Zazdroszczę udziału w nim ;D

  domijerz.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Sama bym wzięła udział w takim wydarzeniu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ooo bardzo ciekawe wydarzenie dla twórców internetowych!

  OdpowiedzUsuń
 11. Super sprawa. Sama prowadze bloga od ponad 3 lat a na zadnym z takich spotkan nie bylam i bardzo zaluje :( mysle ze droga mi sie do tego otworzy od nowego roku! ;)
  Swietne zdjecia!

  OdpowiedzUsuń
 12. ciekawe wykłady, sam chętnie bym posłuchał.

  OdpowiedzUsuń
 13. Super sprawa, można było zaczerpnąć mnóstwo informacji, dla mnie same tematy już są nowością. Chciałabym wziąć udział kiedyś w takikm wydarzeniu.
  Pozdrawiam,
  BLOG

  OdpowiedzUsuń
 14. świetna sprawa taki event, można się dowiedzieć naprawde ciekawych rzeczy:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Przyznam, że wybrałem ten wpis ze względu na pysznie wyglądające babeczki :) Okazuje się, że to tylko przykuło moja uwagę, a skoncentrowało ją na treści wpisu. Świetna konferencja i bardzo fajna relacja :) Pozdrawiam Cię serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 16. Jestem pod wrażeniem. Bardzo ciekawie napisany artykuł.

  OdpowiedzUsuń